Kobe - kilka widoków na stolicę Hyōgo


Kobe to szóste co do wielkości miasto w Japonii - 1,8 mln mieszkańców. Znajduje się w prefekturze Hyōgo w rejonie Kansai. Pierwsze wzmianki na temat miasta mamy z roku 201 n.e. w kronice Nihon-shoki, gdzie pojawia się informacja na temat chramu Ikuta. W 1995 roku trzęsienie ziemi, ok. 7 w skali Richtera, zrównało w ciągu 20 sekund całe miasto z ziemią, zawaliły się wielkie budowle, mosty, autostrady. Ok. 6 500 osób zginęło, 300 000 zostało bez dachu nad głową. Po 15 latach miasto zostało odbudowane i nie widać nawet śladu zadrapania.


Ulica handlowa
Najdłuższy most wiszący na świecie Akashi Kaikyō (明石海峡大橋), wybudowany w 1998 roku, konstrukcja stalowa, długość całkowita - 3 910 metrów, koszt tego mostu to jedyne 4,3 miliarda dolarów. Łączy Kobe z wyspą Awaji.


Jak to tato mojej przyjaciółki inżynier-elektryk powiedział: "Phi, tylko linie średniego napięcia, ale mi halo!" Według tego, co wyczytałam, wszystkie druty nie mogą się znajdować pod ziemią, ze względu na zbyt dużą aktywność sejsmiczną terenu.Automat-panda.Architektura Kobe. Jak to mój Pan Sól powiedział: "Fajnie tak pisać o lokalnych, mało znanych miastach".
Następny post
« Prev Post
Starszy post
Następny Post »
0 Komentarzy


WSZYSTKIE KOMENTARZE O CHARAKTERZE REKLAMOWYM BĘDĄ KASOWANE.