o bloguTa strona, choć można traktować ją wielowymiarowo, to nic innego jak przewodnik po mojej Japonii - tej zwykłej i niezwykłej; tej, którą znają wszyscy i tej mniej znanej. 

Prezentuję tu subiektywny punkt widzenia i moje własne doświadczenia. Z tego względu w niektórych dziedzinach moja opinia nie pokryje się z Waszą ani z tą znaną z książek. Pamiętajcie jednak, że moje zdanie to tylko jeden z wielu głosów w dyskusji, a ja nikomu niczego nie narzucam. W końcu dla każdego z nas Japonia ma inne znaczenie.

Jak zaczęła się moja "przygoda z Japonią"? Po prostu. Tak się złożyło, że pewnego dnia stałam się częścią japońskiej rodziny. Gdy byłam tam pierwszy raz, nie miałam pojęcia o tym kraju. I podświadomie bałam się, że po dwóch dniach będę chciała wracać. Na szczęście to były fantastyczne wakacje. Po powrocie pomyślałam sobie: "Dlaczego by nie podzielić się swoim doświadczeniami z innymi, żeby nie musieli przeżywać tego, co ja?" No i stało się, tak powstał blog Z uśmiechem przez Japonię, który przez te kilka lat zmieniał się i ewoluował. 

Jaki jest mój cel? Pomoc tym, którzy planują podróż po Japonii, tym, którzy mają pewne obawy i tym, którzy po prostu chcą skorzystać z doświadczenia innych. I właśnie dlatego ci, którzy mają pytania, czy potrzebują porady - mogą śmiało pisać do mnie - jeśli nie będę znać odpowiedzi, znajdę kogoś, kto podpowie.

A teraz zapraszam do podróży przez moją Japonię