Czerwony krabik i płaszczka [origami club]

A oto i stworzenia wodne: krabik i płaszczka. Co prawda płaszczka jest trochę krzywa.
Wzory:
Krabik
Płaszczka

Na polskim rynku - obok bardzo drogich japońskich papierów - istnieje też niemiecki papier do origami firmy Heyda, łatwo dostępny i stosunkowo tani. 
20x20 cm - 9,49 zł
15x15 cm - 7,49 zł
10x10 cm - 4,99 zł
Każda paczka zawiera 100 kolorowych kartek. Podstawowe wady tego papieru to: po pierwsze, zbyt wysoka gramatura, papier jest po prostu za gruby, po drugie, kartki są jednokolorowe, dlatego bardzo często mylą się strony - wewnętrzna/zewnętrzna, dodatkowo widać dokładnie wszystkie zagięcia - tak jak na mojej płaszczce.
Następny post
« Prev Post
Starszy post
Następny Post »
5 Komentarzy
avatar

Bólionie czyżbyś już była głęboko wciągnięta i uzależniona ;) ale krabik i płaszczka super!

Odpowiedz
avatar

Aż się boję znów spróbować, jeśli to tak wciąga, jak Ciebie ;) Pamiętam, że jako dziecko miałam (a możliwe, że wciąż gdzieś tam są) książki ze wzorami "odziedziczone" po starszym bracie i coś tam próbowałam składać.

Odpowiedz
avatar

To znaczy zrobiłam całe wielkie pudełko różnych origami - wrzucam zdjęcia po kolei :D a w między czasie szykuję posty z podróży. Napisanie takiego jednego posta zajmuje mi od 3 do 4 godzin, więc z pewnością łatwiej wrzucić origami i mieć zadowolonych czytelników i czytelniczki, którzy nie marudzą, że są przestoje :D

Origami uzależnia, zwłaszcza jak zaczyna wychodzić. Polecam - bardzo relaksuje, a przede wszystkim ćwiczy cierpliwość, której nie mam ostatnio.

Odpowiedz
avatar

Są urocze :-) Ja w końcu opanowałam kwiatek robiony z jednego kawałka pięciokąta - i teraz mam ich kilka i kombinuję, jak to z nich zrobić kusudamę. Nie mam takiego doświadczenia, by wiedzieć, jak to teraz połączyć, ale będę kombinować :-)

Odpowiedz
avatar

Oj ja tam nie narzekam, że są przestoje ;P
Miriel trzymam kciuki za kusudamę z Twoich pięknych kwiatków :) mam nadzieję, że wyjdzie piękna jak poprzednia :)

Odpowiedz


WSZYSTKIE KOMENTARZE O CHARAKTERZE REKLAMOWYM BĘDĄ KASOWANE.