PodróżeJaponia ogłasza pierwszy konkurs!

Nadeszła wiekopomna chwila i ogłaszam konkurs! 


Otóż (w tamtym roku) kupiłam  dla Was zgodnie z obietnicą książeczki do nauki japońskiego dla japońskich dzieci i parę innych drobiazgów. Doszłam do wniosku, że sprzedawanie jest nudne, stąd pomysł na konkurs. Zresztą lepiej chyba dostać coś za darmo?

Zadanie konkursowe składa się z dwóch części. Chciałabym, abyście napisali mi w komentarzu w maksymalnie pięciu zdaniach, o czym chcielibyście czytać na moim blogu częściej i dlaczego. Drugą częścią konkursu jest zamieszczenie informacji na swoim portalu społecznościowym o moim blogu. 

Każda osoba bierze udział, gdy tylko zamieści swój komentarz i podpisze go. Anonimowe komentarze nie będą liczone! Zasady konkursu poniżej.

Regulamin:

1. Konkurs trwa od 6 czerwca 2013 r. do 20 czerwca 2013 r. do godziny 0:00 polskiego czasu.

2. Zadaniem konkursowym jest zamieszczenie podpisanego nickiem/imieniem i nazwiskiem komentarza pod postem "PodróżeJaponia ogłasza pierwszy konkurs", który będzie zawierać: 

a) maksymalnie pięć zdań, w którym opiszecie, o czym na blogu Z uśmiechem przez Japonię powinnam pisać częściej i dlaczego,
b) link do wpisu zamieszczonego na Waszych portalach społecznościowych (np. blog, facebook, twitter, google+ itp.), gdzie poinformujecie o moim blogu Z uśmiechem przez Japonię,
c)  nick/imię i nazwisko

3. W konkursie może brać udział każdy, kto ma na to ochotę :-) Niezależnie od kraju, wieku, poziomu języka japońskiego, czy czegokolwiek innego.

4. Czterech zwycięzców/zwyciężczynie wyłoni jury w drodze losowania.

5. Nagroda niespodzianka dla osoby, która prześle według mnie najciekawsze wyjaśnienie zostanie dołączona do jednego zwycięskiego zestawu.

6. Nagrodami, które zostaną przydzielone w drodze losowania są trzy z czterech zestawów prezentowane na fotografiach poniżej. Jeden zwycięzca otrzymuje jeden zestaw.

7. Nicki zwycięzców zostaną ogłoszone na stronie www.podrozejaponia.blogspot.com w ciągu trzech dni roboczych od zakończenia konkursu. 

8. W celu przesłania nagrody zwycięzcy są proszeni o podanie dokładnych danych adresowych na e-mail podrozejaponia@gmail.com w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników. Niezgłoszenie się po nagrodę jest równoznaczne z rezygnacją z konkursu.

9. Nagroda zostanie wysłana na wskazany adres w ciągu siedmiu dni roboczych po otrzymaniu danych adresowych.

10. Przesłanie komentarza z zadaniami konkursowymi jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu.

11. Nagrody:


Zestaw 1
Zestaw 1 zawiera:

1. naklejki do nauki katakany i hiragany

2. ćwiczenia do nauki języka japońskiego dla pierwszoklasisty
3. japońską papeterię w misie

Zestaw 2
Zestaw 2 zawiera:

1. ćwiczenia do nauki języka japońskiego dla drugoklasisty
2. japońską papeterię w kwiaty
3. papier do origamiZestaw 3
 Zestaw 3 zawiera:

1. ćwiczenia dla drugoklasisty do nauki/utrwalania japońskich znaków kanji (zawiera 160 znaków)
2. japońską papeterię w kwiaty
3. słodką gumkę do mazania z pandopodobnym stworzeniem
Zestaw 4
Zestaw 4 zawiera:

1. ćwiczenia do nauki języka japońskiego dla trzecioklasisty
2. japońską papeterię
3. gumkę do mazania z misiopodobnym stworzeniem

Nagroda niespodzianka

Gorąco zachęcam do udziału!
Następny post
« Prev Post
Starszy post
Następny Post »
49 Komentarzy
avatar

Dzień dobry!

Nowak Agnieszka

Współczesna Japonia , mentalność Japończyków oraz język japoński to tematy, które moim zdaniem warte są więcej uwagi. Japonia ciągle się zmienia, nowe trendy, zjawiska , które wymagają opisania i zbadania. Mentalność, to jacy Japończycy są w "wydaniu codziennym" , to czego nie wyczytamy w przewodnikach i innych publikacjach naukowych oraz po części w celu obalenia wszystkich "legend" na temat Japończyków. Natomiast sam język ponieważ jest integralną częścią kultury no i sama się go uczę ;) dlatego też ucieszyły by mnie wpisy na ten temat np. coś o dialektach, może objaśnienie jakiś trudnych konstrukcji gramatycznych ;). Japonia ma dużo do zaoferowania więc jest w czym wybierać.

Link do mojego FB gdzie umieściłam krótką notkę o link do bloga :
https://www.facebook.com/agnieszka.nowak.9461?ref=tn_tnmn
google:
https://plus.google.com/u/0/118398534211238035815/posts

Nowak Agnieszka

Pozdrawiam!

Odpowiedz
avatar

Ja tak poza konkursem swoje powiem ;-)
Ciekawi mnie ich tajemnicze jedzenie. To wciąż dla mnie nierozwikłana zagadka. Tak jak koleżanka wyżej wspomniała - mentalność. A szczególnie wszelkie różnice pomiędzy europejczykami.
No dobra, bo i tak się nie powstrzymam jak nie napiszę - kobiety japońskie :-) Nie mam tu na myśli wyglądu, ale wszystko inne "o nich" mile widziane. A może też coś o małżeństwach mieszanych ;-)

Odpowiedz
avatar

Chyba najbardziej interesuje mnie język japoński - uczę się go i sprawia mi dużą przyjemnosć - dlatego fajnie by było poczytać tu coś właśnie o języku - różnych jego dialektach, gwarach, sposobów mówienia zależnych od osoby.
Oprócz tego ciekawi mnie też jak w Japonii tradycja przeplata się z nowoczesnością: z jednej strony kimona, ceremonia herbaty, japońskie święta itd, a obok tego takie cuda jak na przykład pachinko, automaty z rzeczami, które by nam do głowy nie przyszły czy współczesna, zróżnicowana moda. Jak jedno i drugie - tak odrębne, tak różne - może istnieć obok siebie?
Chciałabym również poczytać o sposobie odnoszenia się Japończyków wobec gaijin, o tym czy i jakie trudności napotyka cudzoziemiec w Japonii?

Na facebooku dałam linka do tego bloga:
https://www.facebook.com/beataamaya?ref=tn_tnmn
A na moim blogu już dawno polecam ten blog ("Polecane" po lewej stronie)
http://amaya-nihongo.blogspot.com

Beata Ziółkowska

Odpowiedz
avatar

ohayo ^^
Moim zdaniem powinno być więcej postów o tematyce życia codziennego Japończyków, to mnie bardzo interesuje ponieważ ich kultura zupełnie różni się od naszej sądzę że chętnie byśmy poczytali jak się zachowywać w domu, co nie należy robić.Ale również ciekawi mnie ich zwyczajny dzień.Oraz jak obchodzą różne festiwale i święta narodowe.Jak wygląda ich życie w szkole i w pracy.
Angelika Wrzeszcz

Odpowiedz
avatar

Brakuje jeszcze drugiej części zadania konkursowego.
Link do informacji o moim blogu zamieszczonym na Twoim dowolnym portalu społecznościowym. Bez tego nie będę mogła zakwalifikować komentarza, więc proszę o uzupełnienie :-) .

Pozdrowienia!

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Wpis nie bierze udziału w konkursie.

A swoją drogą o kotletach da się napisać, bo miałam przyjemność jeść :-)

Odpowiedz
avatar

Haha, myślę że o tych japońskich da się napisać. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że tam jedzenie to "coś więcej".

Odpowiedz
avatar

https://www.facebook.com/agelika.wrzeszcz/posts/531817780210707

Odpowiedz
avatar

Witam, to co najbardziej chciał bym zobaczyć na Twoim blogu to informacje o nocnym życiu Japończyków, gdzie spędzają wieczory, co robią żeby się rozerwać i czym różni się ono od naszego (nie obrażę się też za jakiś przewodnik po ciekawych miejscach:D ). Fajnie by było gdybyś umieściła też jakieś informacje o japońskim podejściu do honoru w czasach obecnych. No i na koniec będę wdzięczny za wszelkie informacje o rasizmie w Japonii ( to znaczy do jakich innych narodowości Japończycy czują "niechęć" i dlaczego)

Adrian Chwiałkowski
facebook https://www.facebook.com/adrian.chwialkowski?ref=tn_tnmn

Odpowiedz
avatar

Ola80s

Bardzo lubię czytać o codziennym życiu Japończyków i tych młodych i starszych. Interesuje mnie jak mieszkańcy Nipponu postrzegają swój kraj teraz i kiedyś, wraz z jego tradycjami, świętami i najróżniejszymi aspektami dnia codziennego. Chciałabym zobaczyć czy różnią (jeżeli tak, to jak bardzo) się światy młodego i starszego pokolenia, czy ich coś łączy, czy młodzi liczą się z dawnymi tradycjami i czy sędziwe pokolenie nadąża za zmianami. Poza tym czasami warto odejść od teraźniejszej, skomputeryzowanej, mangowej itd Japonii i zatopić się na chwilę w opowieści "jak to było kiedyś". Uważam, że ten temat jest warty zainteresowania, ponieważ może wzruszyć, rozbawić i zadziwić.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4628381318819&id=1571428207

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Mnóstwo osób pisze o kontrastach w Japonii, kimono-ganguro/moda harajuku, Tokio Tower-ryoukan, "miecz" i "kwiat" - publikacji internetowych i papierowych jest na ten temat bardzo dużo, jest też kilka forów i innych źródeł wiedzy o języku japońskim, ale brakuje nam (fanom, miłośnikom, entuzjastom) takiej nuty życia codziennego przeciętnego Kawasawy (japoński Kowalski). Jak wygląda życie na co dzień w domu i w pracy, podczas festynów i świąt, czas spędzony z dziećmi i w pojedynkę, jakie są hobby i pasje, na co najczęściej Kawasawa wydaje pieniądzę, itp., itd. Osobiście jestem łasa na takie właśnie informacje "z pierwszej ręki" o najbliższych każdemu człowiekowi sprawach (bez względu na kraj) takich jak rodzina czy obowiązki, praca i relaks, spędzanie czasu wolnego. Wiemy, co my - turyści - możemy robić w Japonii (a jak nie wiemy, to możemy zainwestować w przewodnik), ale co Japończyk może robić w Japonii? I chociaż Japonia jest tak przez nas miłośników gloryfikowana - to czy ten przeciętny Kawasaki jest w rzeczywistości taki sam, jak my?

Link:
https://www.facebook.com/jagoga.b?ref=tn_tnmn

Pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia!
Jagoda "Kuchiko" Babalska

Odpowiedz
avatar

I love those little 100yen study books!! I picked grades 1-6 for kokugo (I never finished the latter half of 5 and all of 6 though ;o; ) and it's really good for becoming familiar with commonly used kanji.
Ahh.. I think I've mostly forgotten everything though.. ;_;
Is this how you study?? :)

Odpowiedz
avatar

I very much like studying from these books. It's drill but drill is the best for memorising. But also I couldn't finish non of them :D

These ones are for the contest I organised for my readers :D

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Chętnie poczytałabym o spojrzeniu Pana Sól na Polskę i Polaków - co go dziwi, co zachwyca, do czego absolutnie nie może się przyzwyczaić i czego nie oddałby za żadne skarby świata. No taka ciekawska jestem:)

Wpisuję komentarz poza konkursem.

Odpowiedz
avatar

To się da załatwić :-)
Kochany Zanshin nie chce wziąć w udziału w moim konkursie ;-) ? Nie może być :P

Odpowiedz
avatar

Ja chciałabym się dowiedzieć, jak Japończycy łączą przywiązanie do tradycji z tak szybkim rozwojem cywilizacyjnym i technicznym. Czy nadal przywiązują tak ogromną wagę do ceremonii? Oraz najważniejsze - czy (i jak walczą), by młode pokolenie nie poddało się globalizacji i 'macdonaldyzacji' i nie zatraciło dawnych wartości kulturowych?

Pozdrawiam, Aleksandra Nurska
link; https://www.facebook.com/ola.nurska?ref=tn_tnmn

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Zanshin chce, ale... Gdyby nie było tylu chętnych na nagrody, jak się kochane PodróżeJaponia obawiały, to by się Zanshin skusił i zgłosił - a tak, to niech inni mają większe szanse na takie super ekstra kawaii japońskie różności.

Ale link do konkursu głoszę wszem i wobec na fejsbuczku:)

Odpowiedz
avatar

Wpis na facebooku widziałam! Nawet "zalajkowałam".
Wobec tego wyjaśnienie jest, link jest, także oficjalnie bierzesz udział w konkursie!
Trzymam kciuki! :-)

Odpowiedz
avatar

Twą czytuję Japonię z uśmiechem,
Lecz największą w języku znajduję uciechę.
Kreski, daszki, krzaczki, różne elementy
W ich pięknie i kształcie historii czar zaklęty.
Także słowa nowe cieszą się mym zainteresowaniem,
Na tego typu wpisy spoglądam z uznaniem.
O tym nas powinna twa strona internetowa,
Więcej razy zdecydowanie informować!

Chciałam początkowo haiku, ale naprawdę trudno tak wiele zawrzeć w tak niewielu słowach ;)
Podrzucam link do wpisu na fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100003572552423

Agnieszka Mikłasz

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Tak poza konkursem, to bym poczytała coś o kuchni japońskiej. :) Może jakieś przepisy na proste dania? Fajnie byłoby coś upichcić. Do tego kultura. Duuużo, duuużo kultury. Jakieś codzienne przyzwyczajenia itp

Odpowiedz
avatar

Wystarczy, że zamieścisz informację o moim blogu u siebie i już możesz brać udział! :-)
Zapraszam!

Odpowiedz
avatar

Witam serdecznie,
miło byłoby poczytać coś na temat japońskich słodyczy, jest to temat-rzeka, ponieważ Japończycy mogą się poszczycić ogromnym ich wyborem i różnorakim stopniem "dziwności". Bardzo chciałabym zobaczyć artykuł na temat Kendo, które nierozerwalnie związane jest z tradycją i historią Japonii - sama trenuję kendo i jestem wręcz zachwycona^^. Miło, że zaczęłaś serię Kansai-ben - chcę więcej i na pewno będę regularnie zaglądać na Twojego bloga, ponieważ uczę się go już długo i bardziej mi odpowiada niż ten "ogólny" japoński. Gdybyś napisała artykulik na tenat chust furoshiki i sztuki pakowania rzeczy, która jest po prostu rewelacyjna i wraca w Japonii do łask, bardzo bym się ucieszyła. No i ofuro - coś o ofuro^^

Tutaj link do konta i posta z Twoim blogiem:
https://www.facebook.com/kendomonique
Pozdrawiam, Monika Marecka

Odpowiedz
avatar

przepraszam, teraz będzie widać :)

https://www.facebook.com/kendomonique/posts/466040710152851

Odpowiedz
avatar

Dzień Dobry.

Moim zdaniem powinno znaleźć się "nudnej" polityki współczesnej Japonii. Nowe ustawy, zmiana podatków, relacje Polsko-Japońskie itp itd. Gdyż blogów na temat kultury, żywienia, religii, zabytków czy nawet historii jest od groma. Za, to blogów zajmujących się polityką współczesną jest b ograniczona i dostęp do tych informacji dla Polaka jest niestety mały.

Link:
https://www.facebook.com/maciej.resztak?ref=tn_tnmn

Maciej Resztak :D

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Witam,
chętnie poczytałabym o stereotypach wśród Japończyków - czy tam też "blondynka jest głupia" (o ile jakaś się znajdzie ;>)? Dodatkowo coś o poczuciu humoru mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni - jakie żarty śmieszą przeciętnego Japończyka? A także, jak już ktoś wyżej wspomniał, spojrzenie Pana Sól na Polskę. Interesuje mnie także mitologia, wierzenia oraz szeroko rozumiane polityka, prawo - jakieś prawne absurdy występują także w Japonii?
Dodałam u siebie po prawej logo Pani bloga z odnośnikiem do tego konkursu: http://madeinmyhand.blogspot.com/ taka forma reklamy może być? ;)
Pozdrawiam,
Daria Malcan

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Dzień Dobry :)
Chętnie poczytałabym więcej o kulturze Japonii, mam na myśli pani własne doświadczenia (zdjęcia), dotyczące gejsz, japońskiej literatury, tańców, ceremonii, o tradycji. Interesuje mnie również problem pracy w Japonii dla obcokrajowców - czy wie pani coś o tym, słyszałam że szansa zdobycia pracy w Japonii dla obcokrajowca jest niemal zerowa :< Tak naprawdę z zapałem czytam każdy pani post, więc mogą być o wszystkim. Może coś o modzie? ^^
Dodałam wpis u siebie na blogu:
http://ozopowiadania.blog.pl/2013/06/14/z-usmiechem-przez-japonie/
i na facebooku:
https://www.facebook.com/alexandra.zaboklicka/posts/4429343625797?notif_t=like
Pozdrawiam ^^
Ola Zaboklicka

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Byłoby świetnie, gdyby pisała pani o japońskich słodyczach (bo kiedy przychodzi nam na mysli Japonia, myślimy -sushi) i o tym jak tam wyglądają odpowiedniki znanych produktów. Słaszałem np. że jest tam więcej rodzajów Fanty. Ciekawi mnie również jak japończycy patrzą na Zachód, jak jest tam z pracą dla nowoprzybyłych obcokrajowców i czy Japonia zmierza ku gospodarczemu upadkowi. Jaki jest tam stosunek do zwykłego "białasa",ale nie w centrum Tokio, tylko np. w małem miejscowości na Hokkaido. Świetnie byłoby, gdyby pisała pani również o jakihś nowych serialach, cpotach, podręcznikach do nauki japońskiego.

http://cokolwiekchcezobaczyc.blogspot.com/2013/06/z-usmiechem-przez-japonie.html

Kacper Czapiewski

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Nie biorę udziału, ale poczytałabym o anime i mandze w Japonii. Wiem, jak wygląda ten świat za granicą, ale tam, to można się tylko domyślać:)

Odpowiedz
avatar

Od paru lat interesuję się Japonią i uczę się japońskiego. W internecie pełno jest informacji o popkulturze japońskiej, ale mało o ciekawych tradycjach regionalnych, dialektach itp. Chciałabym czytać o mniej znanych miejscach i w Japonii, historiach, które niekoniecznie są przekazywane w przewodnikach. https://twitter.com/Elehal/status/347351973047181313

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

A to może i ja wpiszę, o!^_-

Na Twoim blogu z wielką przyjemnością podczytuję i podglądam kolejne wizualno-tekstowe przybliżenia (i zbliżenia) japońskiej kultury, sztuki, tradycji, zwyczajów. Z chęcią zagłębiłabym się w Twoje wrażenia dotyczące nie tylko sztuki audiowizualnej (czyli tekstów poświęconych m.in. grafikom, malarzom, wystawom, koncertom, muzyce, filmowi...), ale także literatury (w dwóch znaczeniach: japońskich dzieł literackich oraz książek krytycznych/historycznych/eseistycznych/in. dotyczących Japonii i jej twórców - pisarzy/malarzy/in.). Poza tym - jak zawsze - chętnie przeczytałabym coś więcej zarówno o "zwykłym" japońskim społeczeństwiem (relacjach między różnymi częściami Japonii, systemie szkolnictwa, podejściu do polityki, pracy, rozrywek oraz o innych aspektach ich codzienności - innymi słowy, czym żyją na co dzień), jak i japońskim spojrzeniu na pozostałe narody, państwa (tu ukłon w stronę Pana Sól).


A link na fb owarinaiyume (https://www.facebook.com/owarinaiyume)

Pozdrowienia!

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz
avatar

Ja tak poza konkursem bo nie miałbym co zrobić z tymi nagrodami a tak komuś innemu się na pewno przydadzą :).

Mnie zawsze interesowały tajemnice. Szczególnie jeśli chodzi o niezbadane zakamarki Japonii, endemiczne zwierzęta, życie na wsi. Bardzo obszerny i ciekawy temat to samuraje i ich życie. Szczególnie podobał mi się film "Tasogare Seibei". Oczywiście sztuka bonsai i podejście/relacje mistrz - uczeń. Jak w Japoni ma się podejście do tradycji, sposoby przekazywania wiedzy. Ciekawe legendy :).

POzdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
avatar

Z chęcią poczytałabym więcej na temat prostych rzeczy jakie robi japońskie społeczeństwo.
Również poczytałabym o tym co nie powinno się albo nie wolno robić w Japonii itp.
Chciałabym znaleźć również przepisy na różne japońskie dania, nie ma zbyt wielu stron z fajnymi przepisami w dodatku po polsku oraz trochę języka japońskiego, mogłaby Pani powiedzieć z czego korzystać, co Pani poleca, jak się uczyć itp.
A resztę może Pani pisać według własnego gustu :D
Link na fb:
https://www.facebook.com/anita.gawlak.3?hc_location=stream

Odpowiedz
avatar

Wpis zakwalifikowany :-)
Trzymam kciuki!

Odpowiedz


WSZYSTKIE KOMENTARZE O CHARAKTERZE REKLAMOWYM BĘDĄ KASOWANE.