Dom Sushi w Gdańsku - oceniam restauracjęNiedawno byliśmy w Gdańsku i, wiedząc, że mają tam świeże rybki, bez wahania zdecydowaliśmy się spróbować gdańskiego sushi, aby przełamać złą passę.
Wstąpiliśmy do pierwszej lepszej suszarni w centrum, niedaleko słynnego żurawia i tym razem nie pożałowaliśmy aż tak bardzo. Zajrzeliśmy do Domu Sushi, bo podobał mi się wystrój i ogólna atmosfera. Siedliśmy przy barze, skąd mieliśmy widok na wszystkie poczynania kucharzy.Zamówiliśmy zestaw bento dla mnie i smażony makaron dla Pana Sól. W moim zestawie był łosoś na ryżu, kmchi, smażone jajka z dodatkami, wakame, maki z tuńczykiem i owoce na deser. Najeść się można po pachy i było w miarę smaczne. Mówię w miarę, ponieważ maki było trochę bez smaku, dla odmiany łosoś miał go za dużo, no i kmchi wypaliło mi przełyk. 

Niestety makaron był słaby, ale to już nie moja opinia.
Do tego nie mogłam się opanować i zamówiłam nigiri z węgorzem. Na szczęście tyle wiem, że węgorz to nasza bałtycka rybcia, choć nie mam pojęcia, czy pod koniec grudnia jest na nią sezon. Jak zamówiłam jedno nigiri, tak od razu zamówiłam drugie... Pycha!Jedynym błędem, jaki popełniłam, było nie zajrzenie do cennika (coś mi się musiało stać w mózg tego dnia - może go przewiało, bo panował mróz), co się zemściło, przy płaceniu rachunku. Przynajmniej nie żałowałam aż tak bardzo, bo jedzenie było w miarę dobre, choć tak naprawdę za tę cenę można zjeść we Wrocławiu trochę lepiej...

Więcej informacji o Domu Sushi: www.domsushi.pl
Następny post
« Prev Post
Starszy post
Następny Post »
2 Komentarzy
avatar

No wreszcie jakaś dobra nowina z mojego regionu, jak wrócę do domu to wezmę pod uwagę ten lokal...zdjęcia znakomicie oddają klimat lokalu, mnie zachęcają :)

Zyczę ciekawych, pełnych zaskakujących wrażeń podroży w 2015 roku!

Odpowiedz
avatar

Sushi było dobre :-)!
Ale ponoć lepsze jest Maki Sushi niedaleko Domu Sushi, ale to nam zostało do odkrycia podczas kolejnej wyprawy na północ.

Odpowiedz


WSZYSTKIE KOMENTARZE O CHARAKTERZE REKLAMOWYM BĘDĄ KASOWANE.