Zamek Białej Czapli w mieście Himeji [UNESCO]


Powstanie twierdzy Himeji datuje się na rok 1333, jednak data 1581 uznana jest za właściwą, kiedy to zięć szoguna Tokugawy, Ikeda Terumasa rozbudował zamek o trzy wieże i podwyższył go do wysokości 46,5 metra. Przez wieki forteca była kilka razy odnawiana. Cudownie przetrwała II wojnę światową, mimo że samo miasto było zniszczone dokumentnie. W roku 1993 wpisano Zamek Białej Czapli na listę dziedzictwa narodowego UNESCO.

Zamek Białej Czapli to zamek obronny - otoczony wysokimi murami, które są w całości z kamieni nie spojonymi betonem ani niczym innym. Oczywiście Himeji to miejsce bardzo turystyczne i niektórzy turyści potrafią te kamyczki dla zabawy wyciągać. W związku z tym najniższa część została sztucznie spojona. Zamek składa się z pięciu pięter. Z czego poszczególne z nich prezentują historię zamku, zbroje i broń. Na najwyższym piętrze znajduje się chram Osakabe. W swojej historii zamek ten nigdy nie został oblężony, chociaż wieże strażnicze i strzelnice były przygotowane do ewentualnego ataku cały czas. 

Na pewno warto tu przyjechać, ponieważ jest to zabytek, który nie został zrekonstruowany, lecz stoi tak odkąd go wybudowano. Dziwnym trafem przetrwał wojnę, trzęsienia ziemi itp. 


Na moje nieszczęście zamek był w renowacji, w związku z tym główna część była szykowana do zasłonięcia, a następnego dnia była już całkowicie zakryta zieloną płachtą. 


W drodze do zamku.Mały lasek bambusowy.Mieszkańcy i mieszkanki.Zakładanie rusztowań, rok 2010. Zdjęcie pierwsze zrobiłam już po renowacji w 2014 roku.Autentyczny brak betonu.Ogród.Wewnątrz ostatniej otwartej części zamku znajdowała się kwatera kobieca.Droga wychodząca od zamku i słynne japońskie wiśnie, które już dawno przekwitły.

Informacje na temat Zamku Białej Czapli:

Jak dojechać?1. JR-Sanyo-Shinkansen z Tokio (3,5h) lub Osaki (1h).
Następny post
« Prev Post
Starszy post
Następny Post »
0 Komentarzy


WSZYSTKIE KOMENTARZE O CHARAKTERZE REKLAMOWYM BĘDĄ KASOWANE.